Bezpieczeństwo na drodze

Jak dobrze znasz przepisy ruchu drogowego? Niezależnie od stażu i przejechanych kilometrów zawsze pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania i zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Qarson radzi, jak jeździć, aby bez uszczerbku wrócić z każdej podróży. 

Mandaty w 2019 nowy taryfikator

Nowy taryfikator mandatów na 2019.

Ile zapłacisz za przekroczenie prędkości? Jaki mandat możesz dostać za kolizję? Jakie są aktualne mandaty dla kierujących pojazdami? Taryfikator mandatów przewiduje, jaką karę grzywny zapłaci kierowca, który łamie przepisy ruchu drogowego.

Czytaj dalej
Opony zimowe na śniegu

Zasady bezpiecznej jazdy zimą

Warto jednak przygotować się na ten czas, bo nawet zawodowy kierowca nie może polegać tylko na swoich umiejętnościach. Aby bezpiecznie jeździć zimą i radzić sobie w trudnych sytuacjach na drodze należałoby zapoznać się lub przypomnieć sobie najważniejsze zasady i techniki jazdy po w sezonie zimowym.

Czytaj dalej
Kobieta malująca usta za kółkiem auta w trakcie jazdy

Złe nawyki kierowców - czego nie robić za kółkiem

Koncentracja - każdy kierowca powinien wiedzieć, że to podstawa bezpieczeństwa za kółkiem. Kiedy nasza czujność nie jest na najwyższym poziomie, łatwo o wypadek. Jak temu zapobiec? Wystarczy chwila, żeby rozproszyć swoją uwagę za kierownicą. To źle. Kiedy prowadzimy, musimy skupiać się na drodze cały czas. Warto pamiętać o czterech rzeczach, które najczęściej odwracają naszą uwagę lub osłabiają koncentrację.

Czytaj dalej
Wypadek jak się zachować - trójkąt to pierwsza rzecz

Jak się zachować podczas wypadku na drodze?

Kurs pierwszej pomocy powinien przejść każdy użytkownik ruchu drogowego. Tym bardziej , że każdy kierowca ma obowiązek udzielania pomocy a jej zaniechanie może mieć poważne konsekwencje. Tymczasem większość kierowców traktuje tą wiedzę jak coś dodatkowego i traktuje tego tematu wystarczająco poważnie.

Czytaj dalej
Młody człowiek za kierownicą samochodu

Poradnik młodego kierowcy

Okres kursu i egzamin różnią się od codziennej rzeczywistości na drogach. Znika instruktor, egzaminator, a świeżo upieczeni kierowcy zapominają o podstawowych zasadach. Porady młodego kierowcy O czym musi pamiętać młody kierowca?

Czytaj dalej