Pytania o abonament samochodowy faq baner

 
Pytania ogólne

Auto na abonament w Qarson to usługa, w której klient korzysta z nowego auta - w niskiej i niezmiennej miesięcznej opłacie oraz krótkiej, 12-miesięcznej umowie - dzięki czemu może się cieszyć nowym autem bez zbędnych formalności logistyczno-administracyjnych czy obaw związanych z utratą wartości auta.

Z oferty Qarson może skorzystać każdy - bez względu na to, czy jest to osoba fizyczna czy prowadząca działalność gospodarczą. Każdy nasz klient otrzymuje fakturę VAT.

Skorzystać z oferty Qarson może każda osoba posiadająca dowód tożsamości, prawo jazdy oraz dokumenty pozwalające przeprowadzić weryfikację klienta.

W Qarson gwarantujemy konkurencyjne warunki korzystania z naszych usług w czasie trwania umowy. Rezygnacja w trakcie jej trwania związana jest z opłatą wskazaną w cenniku.

Auto gotowe do jazdy będzie czekać na Ciebie w centrali Qarsona w Suchym Lesie pod Poznaniem oraz w punktach odbioru Norauto na terenie całej Polski w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Gdańsku i Szczecinie

Dla wygody naszych klientów informujemy zawsze z minimum czterodniowym wyprzedzeniem o terminie odbioru auta. Auto gotowe do odbioru będzie do 15 dni roboczych od momentu zaksięgowania pierwszej Opłaty Abonamentowej.

Zmiany są dopuszczalne zgodnie z warunkami umowy abonamentowej wraz z załącznikami oraz cennikiem.

W Qarson to klient decyduje o przeznaczeniu auta, zgodnie z warunkami ubezpieczenia.

Obecnie w Qarson dysponujemy modelami, które prezentujemy na naszej stronie www. Jest to szeroka gama aut w różnych wersjach wyposażenia. Oferta jest przez nas cały czas rozszerzana. Jeżeli klient nie odnalazł interesującej go wersji, zapraszamy do kontaktu z naszym BOK pod numerem (+48) 61 10 10 450.

Dodatkowe zabezpieczenia antykradzieżowe nie wpływają na koszt i zakres ubezpieczenia. W związku z tym, zgodnie z warunkami umowy, należy je zdemontować przed końcem okresu umowy - w sposób, który nie uszkodzi auta.

Jest to proces, podczas którego - za zgodą klienta - sprawdzamy jego zdolność płatniczą, analogicznie jak w przypadku zakupów na raty np. sprzętu RTV / AGD

Nie ma takiej konieczności. W trosce o wygodę naszych klientów proces realizowany jest za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Dopuszczamy taką możliwość zgodnie z warunkami umowy. Czyli po zakończeniu okresu jej trwania należy usunąć wszelkie modyfikacje w taki sposób żeby nie uszkodzić auta.

Obecnie proponujemy umowy na 12 miesięcy.

Rozpatrzenie wniosku odbywa się zgodnie z naszymi wewnętrznymi regulacjami, po podpisaniu zamówienia skontaktujemy się z Tobą i podamy niezbędne dokumenty. Zazwyczaj wystarczają dane z dowodu osobistego i rachunku bankowego. W przypadku klientów firmowych poprosimy o dodatkowe dokumenty związane z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Qarson nie oferuje takiej możliwości, by auto w abonamencie było wykorzystywane w celach świadczenia usług komunikacyjnych.

Tak, obecnie w naszych punktach obsługi istnieje taka możliwość.

Qarson gwarantuje swoim klientom możliwość korzystania i cieszenia się z samochodu, który można wymieniać co 12 miesięcy. Obecnie nie ma możliwości odkupu auta po zakończeniu umowy.

Qarson docenia stałych Klientów. Dla wszystkich osób, które zdecydują się przedłużyć umowę w Qarsonie i chcą przez kolejne 12 miesięcy cieszyć się fabrycznie nowym samochodem na abonament, przygotujemy najlepszą ofertę na rynku - dostosowaną do ich nowych potrzeb i oczekiwań. Oferta sporządzona zostanie indywidualnie dla każdego Klienta podczas zawierania kolejnej umowy na abonament.

Qarson Polska oferuje tylko nowe samochody w umowie abonamentowej wyłącznie na 12 miesięcy. Po tym czasie auta nie są wykorzystywane do kolejnych umów, ani nie są odsprzedawane Klientom. Używany przez 12 miesięcy samochód po wygaśnięciu umowy na abonament jest zbywany.

Użytkowanie pojazdu

W Qarsonie to my zajmujemy się kwestiami formalnymi, takimi jak rejestracja, tak aby nasi klienci skupiali się wyłącznie na przyjemności korzystania z auta. Koszt rejestracji wliczony jest w opłatę startową.

Jeśli utracisz dokumenty bądź kluczyki, skontaktuj się z naszym BOK pod numerem (+48) 61 10 10 450 a poinformujemy Cię o niezbędnych czynnościach.

Qarson jest zobowiązany do wskazania osoby, która podpisała umowę abonamentową.

Korzystając z usług Qarson można wyjechać autem na abonament za granicę, na terenie Unii Europejskiej nie są wymagane dodatkowe dokumenty. W niektórych krajach (Mołdawia, Rumunia, Ukraina, Rosja) potrzebne będzie jednakże dodatkowe ubezpiecznie.

Auto może być udostępniane innym osobom, należy jednak pamiętać, że to klient odpowiada za wszelkie szkody, których nie pokryje ubepieczenie w trakcie udostępnienia auta.

Zależy nam aby opłata miesięczna była jak najniższa, chcemy również żeby to klient zadecydował o oponach zgodnie z własnymi preferencjami, dlatego też kwestię opon pozostawiamy po stronie klienta.

W Qarson klient nie musi się martwić kwestią serwisu, pozostaje on po naszej stronie.

Samochód musi być serwisowany w autoryzowanym serwisie danej marki, w uzgodnieniu z Qarson.

W zależności od sytuacju prosimy o kontakt z assistance bądź autoryzowanym serwisem danej marki.

W zależności od sytuacju prosimy o kontakt z assistance bądź autoryzowanym serwisem danej marki.

Kradzież niezwłocznie po jej stwierdzeniu zgłaszamy na policję oraz na naszą infolinię.

Ceny i koszty

Opłata startowa uruchamia program abonamentowy. Zawierają się w niej wszystkie koszty administracyjne i logistyczne. Dzięki niej możemy auto dla Ciebie zarejestrować i przygotować bezpośrednio do wydania.

Całkowity koszt usługi abonamentowej uzależniony jest od wybranej oferty i zawsze składa się z opłaty startowej, ze stałej i niezmiennej miesięcznej opłaty abonamentowej oraz kosztów ubezpieczenia.

W Qarson klient nie musi się martwić przekroczeniem ustalonego pakietu kilometrów. Podstawowy pakiet to 10 000 km. Klient już na etapie zawierania umowy może ten pakiet powiększyć. W przypadku przekroczenia pakietów rozliczenie nastąpi w dniu zwrotu auta zgodnie z cennikiem.

Cena podana na naszej stronie to cena abonamentu, dla naszych klientów istnieje możliwość ubezpieczenia auta na atrakcyjnych warunkach.

Tak, współpracujemy z kilkoma firmami ubezpieczeniowymi i posiadamy w naszej ofercie atrakcyjne pod kątem warunków i ceny propozycje.

W Qarson istnieje taka możliwość, zgodnie z warunkami zapisanymi w umowie w załączniku dotyczącym ubezpiecznia oraz cenniku usług.

Wszelkie naprawy powinny być realizowane w porozumieniu i przy akceptacji Qarson. Każdorazowo prosimy w takich sytuacjach o kontakt z naszą infolinią oraz na podany adres mailowy [email protected]

W tego typu sytuacjach prosimy o kontakt z naszą infolinią, jeżeli zdarzenie ma miejsce poza godzinami pracy infolinii prosimy o kontakt z Assistance ubezpieczyciela.

W Qarson nie ma limitu kilometrów, jeżeli przekroczysz liczbę darmowych kilometrów wliczoną w abonament, to resztę rozliczysz płacąc tylko za przejechane kilometry.

W Qarson w umowie masz stałą i niezmienną opłatę abonamentową, dlatego też jeździsz tyle ile potrzebujesz nie przejmując się przejechanymi kilometrami.

Rozliczenie następuje w momencie zwrotu pojazdu na podstawie aktualnego przebiegu samochodu oraz umowy abonamentowej.

Oczywiście, na każdą płatność wystawiamy faktury VAT.