Komfort jazdy samochodem

W Qarsonie stawiamy na wygodę i beztroskie korzystanie z samochodów, abyś cieszył się wygodną jazdą - bez niepotrzebnych obaw i nieplanowanych wydatków. Poniżej znajdziesz praktyczne porady i podpowiedzi, jak na co dzień poprawić komfort podróżowania autem.


Sposób na upały w aucie

Gdy upał doskwiera kierowcom i pasażerom, szukamy rozwiązań, które pomogą nam zwiększyć komfort podróżowania. Wysoka temperatura w samochodzie jest nie tylko uciążliwa, ale może okazać się niebezpieczna dla naszego zdrowia - a nawet życia.

Czytaj dalej

Jak jeździć ekonomicznie? Zasady eco-drivingu

Ceny benzyny i ropy znowu rosną. Jak zaoszczędzić podczas codziennej jazdy samochodem? Przedstawiamy kilka prostych zasad, które pozwolą ograniczyć zużycie paliwa w aucie. Ekonomiczna jazda pomoże zaoszczędzić pieniądze, ale także zmniejszyć negatywny wpływ spalania paliwa na środowisko.

Czytaj dalej

Akcesoria samochodowe

Bezpieczeństwo jest ważne, ale jazda samochodem ma dawać uczycie przyjemności. Sami możemy sprawić, że komfort jazdy podniesie się, jeśli zainwestujemy w ogólnodostępne akcesoria samochodowe lub designerskie gadżety.

Czytaj dalej

Automat czy manual? 

Automatyczna skrzynia biegów to już norma na polskim rynku. Polscy kierowcy podzielili się na dwie grupy. Jedni twierdzą, że automat to wygoda, drudzy mówią, że tylko manualna skrzynia biegów daje pełną radość z prowadzenia samochodu. Kto ma rację i jaką przekładnię wybrać automat czy manual?

Czytaj dalej

Wady i zalety małych i dużych aut? 

Wielkość samochodu uzależniona jest od tego, gdzie podróżujesz i w jakim celu. Oczywiście Twoje upodobania też są ważne! Warto jednak zadbać o to, aby samochód był funkcjonalny.

Czytaj dalej

Czy nowe auto się opłaca? 

Kwestia, która różni nowy i używany samochód, to przede wszystkim cena. Auto z salonu szybko traci na wartości, ale ma też wiele zalet. Czy warto inwestować oszczędności w nowy samochód? Każdy kierowca marzy o nowym samochodzie. Niektórzy doświadczyli pierwszej jazdy w całkowicie nowym samochodzie, ale wielu z nas musiało obejść się smakiem

Czytaj dalej

Czy kolor auta ma znaczenie? 

Nowy samochód ma pewną unikalną cechę - możesz wybrać jego kolor. Często łączy się to z dopłatą do nowego pojazdu, ale dla niektórych kierowców to, aby auto wyglądało po ich myśli, jest bardzo ważne. A to może oznaczać, że jednak kolor ma znaczenie.

Czytaj dalej

Jakim jesteś kierowcą? 

„Niedzielni kierowcy” czy „jeździsz jak baba” to niestety ciągle popularne hasła na polskich drogach. To krzywdzące stereotypy, bo kobiety za kierownicą radzą sobie tak samo dobrze jak mężczyźni, a rzadkie jeżdżenie samochodem nie musi świadczyć o umiejętnościach. Marki samochodów też generują stereotypy na temat swoich właścicieli. Czas je zburzyć!

Czytaj dalej

Rola samochodu w naszym życiu? 

Jeździmy nim, dbamy o niego, inwestujemy pieniądze. Kiedy jest, nie zastanawiamy się nad jego wartością w naszym życiu. Samochód ma znaczenie dla każdego kierowcy. Dlaczego jest taki ważny? Są różne powody, dla których kochamy swoje samochody. Jednak na pierwszy plan bezkonkurencyjnie wysuwa się ich praktyczna wartość. Auto to przede wszystkim narzędzie do przemieszczania się. Im pojemniejsze, tym większe daje możliwości swojemu właścicielowi.

Czytaj dalej