Poradnik Qarsona

W Qarsonie stawiamy na wygodę i beztroskie korzystanie z samochodów, abyś cieszył się wygodną jazdą - bez niepotrzebnych obaw i nieplanowanych wydatków. Poniżej znajdziesz praktyczne porady i podpowiedzi, jak na co dzień poprawić komfort podróżowania autem.

Samochody hybrydowe - blog

Samochody z napędem hybrydowym

Kiedy na przełomie wieków pojawiły się w sprzedaży auta z silnikiem elektrycznym wszyscy zastanawiali się kiedy statystyczny Kowalski będzie mógł sobie pozwolić na takie auto. Wydaje się, że ten czas nadchodzi szybciej niż wtedy przewidywano. Dzieje się tak, dlatego że od kilku lat jesteśmy świadkami przełomu technologicznego w przemyśle samochodowym. 

Czytaj dalej
Ile kosztuje utrzymanie pojazdu korek

Koszty utrzymania pojazdu

Wykorzystanie samochodu w celu dojazdu do pracy lub szkoły deklaruje ponad 64% użytkowników. Samochody wykorzystujemy także do realizowania potrzeb osobistych - w podróżach oraz gdy robimy zakupy. Niestety oprócz swobody podróżowania samochód to generator niemałych kosztów 

Czytaj dalej
Diesel czy benzyna czy elektryk

Diesel czy benzyna, a może elektryk?

Benzyna, diesel a może samochód elektryczny? Wybierając samochód zdarza się, że stajemy przed dylematem jak ma być ono napędzane. Obecnie do wyboru mamy auta z silnikami benzynowymi, z silnikami diesla, hybrydy oraz zyskujące na popularności auta elektryczne. 

Czytaj dalej
Samochody w rzędzie przed firmą

Samochód w firmie - co opłaca się przedsiębiorcy?

Dziś mamy wskazówkę dla przedsiębiorców posiadających w firmie samochody. Jak obniżyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej ograniczając koszty związane z samochodami służbowymi? Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z wieloma obowiązkami. 

Czytaj dalej
Wynajem aut w prawo

Wynajem auta, krótko, średnio i długoterminowy - różnice

Wynajem samochodów od kilku lat wyraźnie zmienia rynek motoryzacyjny. Polacy coraz chętniej decydują się na model użytkowania, w którym zamiast na zakup auta decydują się na korzystanie z pojazdu w formie umowy subskrypcyjnej..

Czytaj dalej
Mapa ładowarrek do samochodów elektrycznych w Polsce

Gdzie naładować samochód elektryczny w Polsce

Gdzie możesz naładować swój samochód elektryczny zupełnie za darmo? Jak wygląda sieć ładowania samochodów elektrycznych w polskich miastach, przy drogach i autostradach? Przedstawiamy mapę ładowarek elektrycznych w Polsce.

Czytaj dalej
Ładna kobieta w samochodzie w upalny dzień - sposób na upał otwarte okno i skąpe ubranie

Sposób na upały w aucie

Gdy upał doskwiera kierowcom i pasażerom, szukamy rozwiązań, które pomogą nam zwiększyć komfort podróżowania. Wysoka temperatura w samochodzie jest nie tylko uciążliwa, ale może okazać się niebezpieczna dla naszego zdrowia - a nawet życia.

Czytaj dalej
Oszczędna jazda samochodem - rzadsze tankowanie samochodu

Jak jeździć ekonomicznie? Zasady eco-drivingu

Ceny benzyny i ropy znowu rosną. Jak zaoszczędzić podczas codziennej jazdy samochodem? Przedstawiamy kilka prostych zasad, które pozwolą ograniczyć zużycie paliwa w aucie. Ekonomiczna jazda pomoże zaoszczędzić pieniądze, ale także zmniejszyć negatywny wpływ spalania paliwa na środowisko.

Czytaj dalej
Kamerki do samochodu i inne akcesoria

Akcesoria samochodowe

Bezpieczeństwo jest ważne, ale jazda samochodem ma dawać uczycie przyjemności. Sami możemy sprawić, że komfort jazdy podniesie się, jeśli zainwestujemy w ogólnodostępne akcesoria samochodowe lub designerskie gadżety.

Czytaj dalej
Drążek zmiany biegów - skrzynia automatyczna

Automat czy manual? 

Automatyczna skrzynia biegów to już norma na polskim rynku. Polscy kierowcy podzielili się na dwie grupy. Jedni twierdzą, że automat to wygoda, drudzy mówią, że tylko manualna skrzynia biegów daje pełną radość z prowadzenia samochodu. Kto ma rację i jaką przekładnię wybrać automat czy manual?

Czytaj dalej
Mały samochód ma wiele zalet. Fiat 500 w kolorze purple

Wady i zalety małych i dużych aut? 

Wielkość samochodu uzależniona jest od tego, gdzie podróżujesz i w jakim celu. Oczywiście Twoje upodobania też są ważne! Warto jednak zadbać o to, aby samochód był funkcjonalny.

Czytaj dalej
Ciesz się nowym autem, abonament się opłaca.

Czy nowe auto się opłaca? 

Kwestia, która różni nowy i używany samochód, to przede wszystkim cena. Auto z salonu szybko traci na wartości, ale ma też wiele zalet. Czy warto inwestować oszczędności w nowy samochód? Każdy kierowca marzy o nowym samochodzie. Niektórzy doświadczyli pierwszej jazdy w całkowicie nowym samochodzie, ale wielu z nas musiało obejść się smakiem

Czytaj dalej
Kolor samochodu ma znaczenie? Kobieta na tle zielonego miejskiego auta

Czy kolor auta ma znaczenie? 

Nowy samochód ma pewną unikalną cechę - możesz wybrać jego kolor. Często łączy się to z dopłatą do nowego pojazdu, ale dla niektórych kierowców to, aby auto wyglądało po ich myśli, jest bardzo ważne. A to może oznaczać, że jednak kolor ma znaczenie.

Czytaj dalej
Jakim kierowcą jest mężczyzna w czerwonym pojeździe?

Jakim jesteś kierowcą? 

„Niedzielni kierowcy” czy „jeździsz jak baba” to niestety ciągle popularne hasła na polskich drogach. To krzywdzące stereotypy, bo kobiety za kierownicą radzą sobie tak samo dobrze jak mężczyźni, a rzadkie jeżdżenie samochodem nie musi świadczyć o umiejętnościach. Marki samochodów też generują stereotypy na temat swoich właścicieli. Czas je zburzyć!

Czytaj dalej
Samochody na drodze 2 pasmowej

Rola samochodu w naszym życiu? 

Jeździmy nim, dbamy o niego, inwestujemy pieniądze. Kiedy jest, nie zastanawiamy się nad jego wartością w naszym życiu. Samochód ma znaczenie dla każdego kierowcy. Dlaczego jest taki ważny? Są różne powody, dla których kochamy swoje samochody. Jednak na pierwszy plan bezkonkurencyjnie wysuwa się ich praktyczna wartość. Auto to przede wszystkim narzędzie do przemieszczania się. Im pojemniejsze, tym większe daje możliwości swojemu właścicielowi.

Czytaj dalej