Jun 10, 2019


qarson ekiden 2019 medale

Ekiden 2019  - dobre miejsce Qarsona


Pięć ekip biegowych Qarsona razem pokonało królewski dystans maratonu. W niedzielę, 9 czerwca, podczas sztafety Ekiden PragmatIQ 2019 nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu nasi biegacze zmagali się z trasą, palącym słońcem i własnymi słabościami.

  Razem przebiegliśmy maraton!

  30 biegaczy i biegaczek, tygodnie wspólnych treningów, wspaniała atmosfera, duch walki i współpracy - tego nie zabrakło drużynie Qarsona na starcie Ekidenu. Ubranych w kolorowe koszulki sportowe uczestników maratonu dopingowali na trasie i na mecie pracownicy i przyjaciele Qarsona.
  Przygotowania od lutego. Treningi w mrozie, deszczu, upale. 30 osób, 5 drużyn, 1 trener i motywator, kibice i ogromne wsparcie, łzy radości i zmęczenia… A na koniec ogromne szczęście i satysfakcja! We did it! - napisała Izabela Ciesielczyk, CFO Qarsona i członkini pierwszej drużyny biegowej.

  Ekiden to długodystansowy bieg sztafetowy. Zawodnicy w każdym zespole, składającym się z 6 osób, mają do pokonania łącznie dystans równy długości maratonu. Pierwszy zawodnik pokonuje odcinek 9 795 m, drugi 10 800 m a następni 5 400 m. W sumie - 42,195 km. Organizowany przez fundację PragmatIQ bieg Ekiden w Poznaniu ma wymiar charytatywny. Z każdej opłaty startowej fundacja przekazuje część pieniędzy na rzecz lokalnej organizacji pożytku publicznego. W tym roku Ekiden wspierał fundację „Niesiemy nadzieję”.

  W klasyfikacji drużyn firmowych - Qarson zajął wysokie, 26. miejsce. To nasz rekord! Szczegółowe wyniki VII edycji sztafety EKIDEN PragmatIQ dostępne są na stronie: plus-timing.pl.

  Biegać, skakać, latać, pływać

  Biegacze związani z Qarsonem wspólnie biorą udział w sztafecie Ekiden już od kilku lat. Firma stawia zdrowy styl życia i motywuje swoich pracowników do wspólnych aktywności. Zajęcia jogi, zumby, spinning, crossfit czy wspólne morsowanie to tylko niektóre z  powodów do spotkań Rodziny Qarsona