Jun 26, 2019


TEsla model 3 przed salonem Qarsona w Suchum Lesie pod Poznaniem

Tesla Model 3  przed salonem Qarsona 


Qarson jako pierwszy na polskim rynku motoryzacyjnym wprowadza najsłynniejszy samochód elektryczny świata. Tesla dostępna jest teraz w abonamencie i można nią jeździć tak, jak korzysta się z telefonu, telewizji lub serwisów z muzyką. W cenie miesięcznej opłaty kierowca otrzymuje m.in. serwis i naprawy gwarancyjne oraz opiekę dedykowanego doradcy.


Auto elektryczne na abonament

- Elektromobilność to przyszłość motoryzacji, ale w porównaniu z Francją, rynek samochodów elektrycznych w Polsce rozwija się dość wolno. Chcemy to zmienić i zaoferować coś, czego jeszcze nikt w naszym kraju nie zrobił. W naszej ofercie znajdują się najpopularniejsze auta w Europie, więc to była tylko kwestia czasu, by znalazła się w niej również Tesla. Od dziś jest to marka dostępna dla każdego, kto ceni sobie cichą i dynamiczną jazdę, pełną automatykę oraz dbałość o środowisko. Korzystając z możliwości, jakie daje ustawa o elektromobilności, niewątpliwie jego dodatkową zaletą, którą docenią szczególnie kierowcy w dużych miastach, jest pozwolenie na korzystanie z buspasów i przestrzeni w strefach płatnego parkowania – - mówi Damian Ciesielczyk, CEO Qarsona.

Ile kosztuje Tesla w abonamencie?

Zacznijmy od kosztów nowej Tesli kupionej na własność. Jak podaje na swojej stronie producent: pierwszy produkowany przez firmę Elona Muska elektryczny sedan klasy premium, czyli Model S - to koszt 75 tysięcy dolarów, czyli ponad 280 tysięcy złotych. Cena crossovera coupe, czyli Tesli Modelu X to wydatek rzędu 81 tysięcy dolarów, czyli ponad 300 tysięcy złotych. Produkowana z myślą o masowej sprzedaży Tesla Model 3 to z kolei koszt 39 900 dolarów - czyli około 150 tysięcy złotych. To cena porównywalna do Mercedesa klasy C czy Audi A4, od których Tesla już stała się popularniejsza na Starym Kontynencie. Oferowana przez Qarsona Tesla Model 3 dostępna jest w droższej i lepiej wyposażonej wersji Long Range, która pozwala na pokonanie 500 km na jednym ładowaniu (zamiast 350 km), przyspiesza do setki w 5,1 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 225 km/h. Ta odmiana kosztuje już nie 35 a 44 tysięcy dolarów (czyli ponad 160 tysięcy złotych).

Jak podaje Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, do marca 2019 roku kierowcy w Polsce kupili 400 egzemplarzy tych jedynych w swoim rodzaju elektrycznych samochodów z USA. Na pewno nowy sposób korzystania z Tesli pozwoli na większą dostępność marki wśród polskich miłośników motoryzacji. Jaka jest cena nowej Tesli w abonamencie na 2 lata? Qarson oferuje samochód marki Tesla Model 3 w wersji Long Range AWD z miesięczną opłatą w wysokości 4999 zł brutto i opłatą startową 9999 zł brutto. W cenie abonamentu dostajemy serwis i naprawy gwarancyjne, komplet nowych opon, pakiet 10 tysięcy kilometrów, rejestrację pojazdu oraz opiekę dedykowanego doradcy. Oprócz Modelu 3 wkrótce w ofercie Qarsona dostępne będą wszystkie samochody oferowane przez amerykańskiego producenta tych bezemisyjnych aut.

Swoją wymarzoną Teslę znajdziesz tu: www.qarson.pl/oferta/tesla