Feb 27, 2020


Radomska - współpraca z blogerką
Czy kooperacja Qarsona i Radomskiej odmieni myślenie o kobietach za kółkiem? (fot. Szubert Photography)

Brałam udział w Festiwalu Kobiet, którego jednym z partnerów był Qarson. Zobaczyłam uroczego Fiata 500, mimochodem zaczęłam zadawać pytania, co wchodzi w zakres usług i… Zażartowałam, że jakby był w kwiaty, to bym się nie wahała - tak o pomyśle na współpracę pisze Aleksandra Radomska, autorka bloga Mam Wątpliwość, “komik dnia codziennego” i jedyna taka kobieta w jedynym takim aucie.

I tak w lutym 2020 roku rozpoczęła się nasza wielka 12-miesięczna przygoda, w której Radomska zmierzy się z wyzwaniami jakimi są: powrót za kierownicę po 13 latach od zdanego egzaminu na prawo jazdy i podróżowanie samochodem po ulicach Łodzi - najbardziej zakorkowanego miasta w Polsce. Pomaga jej w tym kFIATek - kwiecisty miętowo zielony Fiat 500 - jedyne takie auto na naszych, polskich drogach.


Samochód, który wybrała Aleksandra Radomska to następca kultowej włoskiej 500-tki - nowy Fiat 500 z silnikiem 1.2 o mocy 69 koni mechanicznych, z manualną skrzynią biegów. Co sprawia, że to auto znakomicie sprawdza się w mieście? Na pewno jego rozmiar - 500-tka ma niewiele ponad 3,5 m długości. Jeśli dodamy do tego czujniki parkowania z tyłu, wspomaganie kierownicy i hill holder - mamy idealnego miejskiego malucha.

Fiat 500 Lounge to także wygodne połączenie z niezbędnym telefonem, dzięki systemowi UConnect i Android Auto/CarPlay, czytelny 7-calowy ekran dotykowy, sterowane z kierownicy radio MP3 oraz połączenie dzięki Bluetooth i USB. Ma również systemy wspierające bezpieczeństwo jazdy ABS i ESP. Dzięki elektrycznie podgrzewanym lusterkom, czujnikom deszczu i światła oraz klimatyzacji, KFIATkowi nie straszna jest żadna pogoda!

Według statystyk prowadzonych przez Qarsona kobiety, które wybierają auta w 12-miesięcznej umowie abonamentowej, najczęściej decydują się na małe miejskie samochody, które są drugim pojazdem w gospodarstwie domowym. Takie auta służą przede wszystkim do jazdy na trasach między domem, pracą czy szkołą. Ekonomiczne silniki sprawiają, że podróżowanie nimi po mieście jest sprawne, szybkie i niedrogie.

Abonament zdejmuje użytkowniczkom z głowy problem dotyczący własnych 4 kółek, czyli “co robić, gdy coś się zepsuje”. Fabrycznie nowy samochód w abonamencie od Qarsona to gwarancja producenta, serwis i niezbędne naprawy. Jeśli coś się stanie - dzwonisz do doradcy i on umawia Cię do najbliższego punktu, w którym usterka zostanie usunięta, tak abyś musiała martwić się tylko tankowaniem paliwa i dolaniem płynu do spryskiwaczy.


Całkowity koszt użytkowania samochodu na abonament w Qarsonie to - po pierwsze - miesięczna Opłata Abonamentowa, która - w przypadku Fiata 500 - zaczyna się od 599 zł brutto przez 12 miesięcy. W tym mamy: serwis, przeglądy, niezbędne naprawy, rejestrację pojazdu, komplet letnich opon, pakiet 10 tys. kilometrów i opiekę doradcy a także dostarczenie auta do jednej z lokalizacji w największych miastach w Polsce.

Oprócz niskiej opłaty miesięcznej wynajmujący ponosi jednorazowy koszt w postaci Opłaty startowej, która uruchamia program abonamentowy i dla Fiatów 500 wynosi 999 zł brutto. Wszystkie ceny są cenami brutto i jest to korzystne, gdy prowadzimy działalność gospodarczą i użytkowanie auta można wliczyć w koszty i odliczyć podatek. Jednak wcale nie trzeba mieć firmy, by korzystać z auta na abonament.

Następny krok to wybór ubezpieczenia - własnego lub wykupionego w Qarsonie. Opcjonalnie można za dodatkową opłatą zwiększyć pakiet kilometrów lub dobrać opony całoroczne. Pełnego wyliczenia można dokonać własnoręcznie na stronie każdego modelu. Pozostaje jeszcze wybór miejsca odbioru, koloru lakieru - i gotowe!

Zaprojektowany dla Aleksandry Radomskiej Fiat 500 na pastelowej miętowo zielonej karoserii ma spersonalizowany branding: motywy różowych kwiatów piwonii w różnych fazach rozkwitu pojawiają się na nadkolach i masce, branding Qarsona umieszczony jest na bocznych drzwiach, logotyp Radomskiej znajdziemy na klapie bagażnika. Kwiaty zostały wydrukowane na transparentnej folii polimerowej wzbogaconej laminatem UV.

Jeśli chcesz zamówić swojego Fiata 500 (lub inne auto na abonament dostępne w ofercie Qarsona) skontaktuj się z doradcą:

📧 [email protected]
💬 m.me/QarsonPolska
📞 61 10 10 450

Naszą “Radomską Historię kFIATka” możecie śledzić na bieżąco na Instagramie: www.instagram.com/qarsonpolska/