Poradnik Qarsona

W Qarsonie stawiamy na wygodę i beztroskie korzystanie z samochodów, abyś cieszył się wygodną jazdą - bez niepotrzebnych obaw i nieplanowanych wydatków. Poniżej znajdziesz praktyczne porady i podpowiedzi, jak na co dzień poprawić komfort podróżowania autem.

Mapa ładowarrek do samochodów elektrycznych w Polsce

Gdzie naładować swój samochód elektryczny? Gdzie są darmowe ładowarki? Jak wygląda sieć ładowania samochodów elektrycznych w polskich miastach, przy drogach i na autostradach? Przedstawiamy mapę ładowarek elektrycznych w Polsce. Sprawdź, gdzie stoją słupki z prądem, w którym miejscu za darmo doładujesz auto a także, w jakich lokalizacjach znajdują się ładowarki Tesla Supercharger.

Czytaj dalej
Kompaktowy samochód kombi z dużym bagażnikiem

Jednym z powodów rosnącego zainteresowania nowymi samochodami są nowoczesne formy finansowania. Oprócz kredytu i leasingu pojawiły się inne sposoby nabywania nowych aut, które nie zawsze muszą wiązać się z faktem posiadania. Zgodnie z nadchodzącymi trendami posiadanie auta na własność odgrywa coraz mniejszą rolę i nie jest już tak mocną częścią budowania statusu społecznego. 

Czytaj dalej
Kompaktowy samochód kombi z dużym bagażnikiem

Polski rynek samochodów stoi autami używanymi. Dlaczego? Oczywiście ze względu na wysokie ceny nowych samochodów w salonach. Nawet za ubogo wyposażony model segmentu aut miejskich trzeba zapłacić minimum 40 tys. zł. To tyle, ile średnio Polak zarabia przez 8 miesięcy. Czy to oznacza, że jesteśmy skazani wyłącznie na zakupy aut z drugiej ręki? Zdecydowanie nie! Są sposoby na jazdę nowym samochodem za zaledwie kilkaset złotych miesięczniei? 

Czytaj dalej
Kompaktowy samochód kombi z dużym bagażnikiem

Van, SUV, kombi – samochód rodzinny niejedno ma imię. Do tego grona coraz śmielej dołączają auta kombi z klasy kompaktowej. Wspólnym elementem wszystkich powyższych typów aut jest duży i przestronny bagażnik. Które kompaktowe kombi pomieści najwięcej wakacyjnego bagażu? Jakim modelom warto się przyjrzeć w szczególności? 

Czytaj dalej
Auta bezpiecznym wyborem na czas pandemii - dezynfekcja dłoni w aucie

Obecnie częściej niż zazwyczaj uważamy na swoje zdrowie. Nie chcemy się zarazić. Wychodząc z domu unikamy skupisk ludzkich, zakładamy maseczki, częściej myjemy i dezynfekujemy ręce. Rezygnujemy z komunikacji zbiorowej. Jak w tym czasie przemieszczać się bezpiecznie nie wydając dużych sum na nowe auto?  

Czytaj dalej
Samochody hybrydowe - blog

Kiedy na przełomie wieków pojawiły się w sprzedaży auta z silnikiem elektrycznym wszyscy zastanawiali się kiedy statystyczny Kowalski będzie mógł sobie pozwolić na takie auto. Wydaje się, że ten czas nadchodzi szybciej niż wtedy przewidywano. Dzieje się tak, dlatego że od kilku lat jesteśmy świadkami przełomu technologicznego w przemyśle samochodowym. 

Czytaj dalej
Ile kosztuje utrzymanie pojazdu korek

Wykorzystanie samochodu w celu dojazdu do pracy lub szkoły deklaruje ponad 64% użytkowników. Samochody wykorzystujemy także do realizowania potrzeb osobistych - w podróżach oraz gdy robimy zakupy. Niestety oprócz swobody podróżowania samochód to generator niemałych kosztów 

Czytaj dalej
Diesel czy benzyna czy elektryk

Benzyna, diesel a może samochód elektryczny? Wybierając samochód zdarza się, że stajemy przed dylematem jak ma być ono napędzane. Obecnie do wyboru mamy auta z silnikami benzynowymi, z silnikami diesla, hybrydy oraz zyskujące na popularności auta elektryczne. 

Czytaj dalej
Samochody w rzędzie przed firmą

Dziś mamy wskazówkę dla przedsiębiorców posiadających w firmie samochody. Jak obniżyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej ograniczając koszty związane z samochodami służbowymi? Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z wieloma obowiązkami. 

Czytaj dalej
Wynajem aut w prawo

Wynajem samochodów od kilku lat wyraźnie zmienia rynek motoryzacyjny. Polacy coraz chętniej decydują się na model użytkowania, w którym zamiast na zakup auta decydują się na korzystanie z pojazdu w formie umowy subskrypcyjnej..

Czytaj dalej
Ładna kobieta w samochodzie w upalny dzień - sposób na upał otwarte okno i skąpe ubranie

Gdy upał doskwiera kierowcom i pasażerom, szukamy rozwiązań, które pomogą nam zwiększyć komfort podróżowania. Wysoka temperatura w samochodzie jest nie tylko uciążliwa, ale może okazać się niebezpieczna dla naszego zdrowia - a nawet życia.

Czytaj dalej
Oszczędna jazda samochodem - rzadsze tankowanie samochodu

Ceny benzyny i ropy znowu rosną. Jak zaoszczędzić podczas codziennej jazdy samochodem? Przedstawiamy kilka prostych zasad, które pozwolą ograniczyć zużycie paliwa w aucie. Ekonomiczna jazda pomoże zaoszczędzić pieniądze, ale także zmniejszyć negatywny wpływ spalania paliwa na środowisko.

Czytaj dalej
Kamerki do samochodu i inne akcesoria

Bezpieczeństwo jest ważne, ale jazda samochodem ma dawać uczycie przyjemności. Sami możemy sprawić, że komfort jazdy podniesie się, jeśli zainwestujemy w ogólnodostępne akcesoria samochodowe lub designerskie gadżety.

Czytaj dalej
Drążek zmiany biegów - skrzynia automatyczna

Automatyczna skrzynia biegów to już norma na polskim rynku. Polscy kierowcy podzielili się na dwie grupy. Jedni twierdzą, że automat to wygoda, drudzy mówią, że tylko manualna skrzynia biegów daje pełną radość z prowadzenia samochodu. Kto ma rację i jaką przekładnię wybrać automat czy manual?

Czytaj dalej
Mały samochód ma wiele zalet. Fiat 500 w kolorze purple

Wielkość samochodu uzależniona jest od tego, gdzie podróżujesz i w jakim celu. Oczywiście Twoje upodobania też są ważne! Warto jednak zadbać o to, aby samochód był funkcjonalny.

Czytaj dalej
Ciesz się nowym autem, abonament się opłaca.

Kwestia, która różni nowy i używany samochód, to przede wszystkim cena. Auto z salonu szybko traci na wartości, ale ma też wiele zalet. Czy warto inwestować oszczędności w nowy samochód? Każdy kierowca marzy o nowym samochodzie. Niektórzy doświadczyli pierwszej jazdy w całkowicie nowym samochodzie, ale wielu z nas musiało obejść się smakiem

Czytaj dalej
Kolor samochodu ma znaczenie? Kobieta na tle zielonego miejskiego auta

Nowy samochód ma pewną unikalną cechę - możesz wybrać jego kolor. Często łączy się to z dopłatą do nowego pojazdu, ale dla niektórych kierowców to, aby auto wyglądało po ich myśli, jest bardzo ważne. A to może oznaczać, że jednak kolor ma znaczenie.

Czytaj dalej
Jakim kierowcą jest mężczyzna w czerwonym pojeździe?

„Niedzielni kierowcy” czy „jeździsz jak baba” to niestety ciągle popularne hasła na polskich drogach. To krzywdzące stereotypy, bo kobiety za kierownicą radzą sobie tak samo dobrze jak mężczyźni, a rzadkie jeżdżenie samochodem nie musi świadczyć o umiejętnościach. Marki samochodów też generują stereotypy na temat swoich właścicieli. Czas je zburzyć!

Czytaj dalej
Samochody na drodze 2 pasmowej

Jeździmy nim, dbamy o niego, inwestujemy pieniądze. Kiedy jest, nie zastanawiamy się nad jego wartością w naszym życiu. Samochód ma znaczenie dla każdego kierowcy. Dlaczego jest taki ważny? Są różne powody, dla których kochamy swoje samochody. Jednak na pierwszy plan bezkonkurencyjnie wysuwa się ich praktyczna wartość. Auto to przede wszystkim narzędzie do przemieszczania się. Im pojemniejsze, tym większe daje możliwości swojemu właścicielowi.

Czytaj dalej