7.05.2020


Kobieta w aucie dezynfekcja rąk dla bezpieczeństwaDezynfekcja rąk w samochodzie - nowy nawyk kierowców

Obecnie częściej niż zazwyczaj uważamy na swoje zdrowie. Nie chcemy się zarazić. Wychodząc z domu unikamy skupisk ludzkich, zakładamy maseczki, częściej myjemy i dezynfekujemy ręce. Rezygnujemy z komunikacji zbiorowej. Jak w tym czasie przemieszczać się bezpiecznie nie wydając dużych sum na nowe auto? Alternatywą staje się korzystanie z fabrycznie nowych samochodów w rocznym wynajmie. Jak to działa i dlaczego się opłaca?

Coraz rzadziej korzystamy z autobusów, tramwajów i metra. Chcemy się bezpiecznie przemieszczać. Dojeżdżamy do pracy i do sklepów. Wkrótce pokonywane przez nas dystanse będą jeszcze dłuższe. Większość już teraz zrezygnowała lub istotnie ograniczyła przejazdy środkami komunikacji zbiorowej. W zamkniętej przestrzeni autobusów, tramwajów, czy metrze przepływ cząstek zainfekowanego powietrza jest skumulowany, a transmisja wirusa - błyskawiczna. Wystarczy jedna zainfekowana osoba, by zarazić cały autobus. Znamy to z własnego doświadczenia i polskiego „pacjenta zero”, który wracając z Niemiec autobusem zaraził innych uczestników podróży.

Środki komunikacji miejskiej w czasie koronawirusaKomunikacja publiczna w czasie pandemii 

Według badania Ipsos koronawirus wyraźnie wpłynął na mobilność Polaków. Przed wybuchem pandemii 56% badanych korzystało z komunikacji miejskiej, podczas epidemii taką wolę zadeklarowało 24%. Spadek odnotowano także w przypadku osób korzystających z taksówek i przewozów osób. Rynek tego typu usług zmniejszył się o ponad połowę.

Jaką zatem mamy alternatywę, żeby zminimalizować kontakt z osobami potencjalnie zarażonymi? Najlepszym rozwiązaniem na ten trudny czas jest korzystanie z własnego środka transportu. W końcu - nie podróżujemy autem z obcymi osobami, które potencjalnie mogą być nosicielami wirusa. Widać to także w badaniach analityków z Ipsos. W badaniu mobilności Polaków przed i podczas epidemii większość ankietowanych zadeklarowała, że pandemia zmusiła ich do przesiadki do własnych samochodów (wzrost z 34 proc. do 66 proc.)


Samochód w czasie coronavirusa Taxi

Oczywiście podczas podróżowania samochodem należy pamiętać o środkach ostrożności i o dezynfekowaniu środkami o wysokiej zawartości alkoholu elementów wyposażenia, które dotykamy. Tankować należy w rękawiczkach. Można korzystać z myjni, ale najlepiej bezdotykowej, automatycznej. Każdego dnia dezynfekujmy kluczyki lub kartę start-stop. Warto w aucie trzymać zapasowy płyn do dezynfekcji, rękawiczki jednorazowe oraz chusteczki higieniczne. Podczas podróży w kilka osób, każdy podróżujący powinien użyć maseczki ochronnej (jeśli nie są to osoby, które mieszkają ze sobą).

Główny lekarz w Skodzie zauważa, że gdy pojawia się konieczność skorzystania z samochodu - najlepiej odbyć podróż w pojedynkę. W innym przypadku należy zachować dodatkową ostrożność i upewnić się, że żaden z pasażerów nie wykazuje objawów infekcji dróg oddechowych. Ponadto - po zdezynfekowaniu samochodu należy go przewietrzyć. Dodatkowo zalecane jest także zadbanie o system klimatyzacji.

Nowe, niezawodne auto w 12-miesięcznym abonamencie. W tym trudnym czasie mało kto decyduje się na kupno nowego samochodu. Epidemia może trwać rok i dłużej, więc dobrym rozwiązaniem są takie rozwiązania finansowe, które pozwalają zachować oszczędności. Dobrą opcją, która nie zmusza nas do uruchamiania znacznej ilości gotówki jest wynajem długoterminowy aut. To najnowsza metoda korzystania z pojazdów na polskim rynku motoryzacyjnym. Z roku na rok wynajem aut na abonament staje się coraz popularniejszy i stanowi już znaczny procent transakcji.

W czasie kryzysu auto na abonament to doskonały wybór, bo pozwala na korzystanie z nowego samochodu znacznie niższym kosztem niż zakup nowego auta w salonie. Finansowanie polega na opłaceniu jednorazowej Opłaty Startowej (która wynosi od 999 do 2999 zł) oraz miesięcznego abonamentu. Nie ma tu, jak przypadku w leasingu, konieczności wykupu czy wysokiego wkładu własnego. Decydując się na skorzystanie z oferty podpisujemy umowę na rok i nie martwimy się kosztami serwisu czy utratą wartości pojazdu.

Argument niezawodności samochodu jest cenny dla małych firm i małych przedsiębiorców którzy, zwłaszcza teraz chcą obsłużyć wszystkich swoich klientów. Rewolucja technologiczna, której jesteśmy świadkami daje dodatkowe zlecenia branży IT, mikro przedsiębiorcom i specjalistom pomagającym w przejściu na pracę zdalną. Mamy wśród swoich klientów przykłady takich przedsiębiorców, którzy motywowani, szybką dostępnością nowego auta  i jego niezawodnością, zdecydowali się wziąć samochód na rok w abonamencie.

Dodatkowo, nowy samochód nie popsuje się w najmniej oczekiwanym momencie. Nie narazisz się przez to na niepotrzebną wizytę u mechanika. Argument ograniczania kontaktów także działa na korzyść samochodu w najmie długoterminowym.  Jest to także najprostszy i najtańszy sposób, żeby jeździć nowym autem.  

Za popularną miejską Toyotę Aygo trzeba zapłacić 999 zł na start i co miesiąc 499 zł opłaty abonamentowej przez rok. W opcji wybieramy ubezpieczenie, opony całoroczne lub dodatkowy pakiet kilometrów.  

Zobacz ofertę Toyoty za 599 zł brutto na mies

Auto jest nowe, serwis jest w cenie mamy w cenie. Wszystkie ceny podane na www.qarson.pl - są cenami brutto, a to znaczy, że firma (lub osoba prowadząca działalność gospodarczą) może dodatkowo odliczyć od podanej ceny wynajmowanego auta podatek VAT.


Bardzo ważnym aspektem jest dostępność samochodów. Obecna sytuacja wydłuża czas oczekiwania na nowe auto z salonu z kilku tygodni do kolejnych miesięcy. Auta na abonament w Qarsonie dostępne są od ręki. Średni czas oczekiwania na auto - od momentu zaksięgowania opłaty to kilkanaście dni. “Od momentu pierwszego kontaktu do odbioru auta upłynęło tylko 1,5 tygodnia. Auto ozonowane przed wydaniem, co w obecnej sytuacji jest dla mnie bardzo ważne. Obsługa i wydanie auta w Gdańsku na poziomie profesjonalnym” - pisze Pani Nikoleta, która wybrała Renault Captura w abonamencie.

Samochód na abonament możesz bezpiecznie zamówić online, bez wychodzenia z domu. Kontakt z innymi osobami ograniczony jest do minimum - do czasu odbioru samochodu z doradca kontaktuje się z Klientem telefonicznie lub mailowo. 

Ponadto wszystkie auta na abonament od Qarsona są dezynfekowane przed wydaniem. Wykorzystywana jest tu sprawdzona technologia ozonowania. Ozonowanie to jedna z metod dezynfekcji pomieszczeń po kwarantannie. Tu stosuje się ją w samochodach. Wykorzystuje się w tym celu urządzenie, które generuje ozon. To tzw. generator ozonu. Dzięki temu usuwane są nieprzyjemne zapachy, bakterie i wirusy. Generator ozonu ma też funkcje jonizowania powietrza, co jest szczególnie ważne dla alergików. Po użyciu generatora pozostaje wyczuwalny charakterystyczny zapach czystego powietrza, jak po burzy.


Dostawa auta do domu nową uslugą Qarsona

Nowa usługa Qarsona - dostawa auta pod dom

W czasie ograniczonej mobilności i dystansu społecznego, samochód na abonament może dojechać pod Twoje drzwi. Nie musisz więc brać wolnego w pracy na odbiór auta ani jechać do punktu odbioru. Wystarczy wybrać opcję dostawy pod wskazany adres i kierowca przywiezie wybrane auto na lawecie. Auto będzie zdezynfekowane, a wszystkie formalności załatwisz u doradcy - “na swoim podwórku”.

[1],[2]https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/wiecej-chetnych-na-kupno-samochodu-koronawirus-zmienia-rynek/x7n123x
[3]https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/6464639,samochod-koronawirus-polska-kierowca-paliwo.html
[4]https://www.autocentrum.pl/publikacje/porady/ozonowanie-sposob-na-odswiezenie-wnetrza-auta/

Zobacz także: Dostawa auta pod dom