Obecnie częściej niż zazwyczaj uważamy na swoje zdrowie. Nie chcemy się zarazić. Wychodząc z domu unikamy skupisk ludzkich, zakładamy maseczki, częściej myjemy i dezynfekujemy ręce. Rezygnujemy z komunikacji zbiorowej. Jak w tym czasie przemieszczać się bezpiecznie nie wydając dużych sum na nowe auto? Alternatywą staje się korzystanie z fabrycznie nowych samochodów w rocznym wynajmie. Jak to działa i dlaczego się opłaca?

Chcemy się bezpiecznie przemieszczać. Dojeżdżamy do pracy i do sklepów. Wkrótce pokonywane przez nas dystanse będą jeszcze dłuższe. Większość już teraz zrezygnowała lub istotnie ograniczyła przejazdy środkami komunikacji zbiorowej. W zamkniętej przestrzeni autobusów, tramwajów, czy metrze przepływ cząstek zainfekowanego powietrza jest skumulowany, a transmisja wirusa - błyskawiczna. Wystarczy jedna zainfekowana osoba, by zarazić cały autobus. Znamy to z własnego doświadczenia i polskiego „pacjenta zero”, który wracając z Niemiec autobusem zaraził innych uczestników podróży.

Środki komunikacji miejskiej w czasie koronawirusaKomunikacja publiczna w czasie pandemii 

Według badania Ipsos koronawirus wyraźnie wpłynął na mobilność Polaków. Przed wybuchem pandemii 56% badanych korzystało z komunikacji miejskiej, podczas epidemii taką wolę zadeklarowało 24%. Spadek odnotowano także w przypadku osób korzystających z taksówek i przewozów osób. Rynek tego typu usług zmniejszył się o ponad połowę. [1]

Jaką zatem mamy alternatywę, żeby zminimalizować kontakt z osobami potencjalnie zarażonymi? Najlepszym rozwiązaniem na ten trudny czas jest korzystanie z własnego środka transportu. W końcu - nie podróżujemy autem z obcymi osobami, które potencjalnie mogą być nosicielami wirusa. Widać to także w badaniach analityków z Ipsos. W badaniu mobilności Polaków przed i podczas epidemii większość ankietowanych zadeklarowała, że pandemia zmusiła ich do przesiadki do własnych samochodów (wzrost z 34 proc. do 66 proc.) [2]

Samochód w czasie coronavirusa Taxi

Oczywiście podczas podróżowania samochodem należy pamiętać o środkach ostrożności i o dezynfekowaniu środkami o wysokiej zawartości alkoholu elementów wyposażenia, które dotykamy. Tankować należy w rękawiczkach. Można korzystać z myjni, ale najlepiej bezdotykowej, automatycznej. Każdego dnia dezynfekujmy kluczyki lub kartę start-stop. Warto w aucie trzymać zapasowy płyn do dezynfekcji, rękawiczki jednorazowe oraz chusteczki higieniczne. Podczas podróży w kilka osób, każdy podróżujący powinien użyć maseczki ochronnej (jeśli nie są to osoby, które mieszkają ze sobą).
Główny lekarz w Skodzie zauważa, że gdy pojawia się konieczność skorzystania z samochodu - najlepiej odbyć podróż w pojedynkę. W innym przypadku należy zachować dodatkową ostrożność i upewnić się, że żaden z pasażerów nie wykazuje objawów infekcji dróg oddechowych. Ponadto - po zdezynfekowaniu samochodu należy go przewietrzyć. Dodatkowo zalecane jest także zadbanie o system klimatyzacji. [3]


W tym trudnym czasie mało kto decyduje się na kupno nowego samochodu. Epidemia może trwać rok i dłużej, więc dobrym rozwiązaniem są takie rozwiązania finansowe, które pozwalają zachować oszczędności. Dobrą opcją, która nie zmusza nas do uruchamiania znacznej ilości gotówki jest wynajem długoterminowy aut. To najnowsza metoda korzystania z pojazdów na polskim rynku motoryzacyjnym. Z roku na rok wynajem aut na abonament staje się coraz popularniejszy i stanowi już znaczny procent transakcji.

W czasie kryzysu auto na abonament to doskonały wybór, bo pozwala na korzystanie z nowego samochodu znacznie niższym kosztem niż zakup nowego auta w salonie. Finansowanie polega na opłaceniu jednorazowej Opłaty Startowej (która wynosi od 999 do 2999 zł) oraz miesięcznego abonamentu. Nie ma tu, jak przypadku w leasingu, konieczności wykupu czy wysokiego wkładu własnego. Decydując się na skorzystanie z oferty podpisujemy umowę na rok i nie martwimy się kosztami serwisu czy utratą wartości pojazdu.

Argument niezawodności samochodu jest cenny dla małych firm i małych przedsiębiorców którzy, zwłaszcza teraz chcą obsłużyć wszystkich swoich klientów. Rewolucja technologiczna, której jesteśmy świadkami daje dodatkowe zlecenia branży IT, mikro przedsiębiorcom i specjalistom pomagającym w przejściu na pracę zdalną. Mamy wśród swoich klientów przykłady takich przedsiębiorców, którzy motywowani, szybką dostępnością nowego auta  i jego niezawodnością, zdecydowali się wziąć samochód na rok w abonamencie.
Dodatkowo, nowy samochód nie popsuje się w najmniej oczekiwanym momencie. Nie narazisz się przez to na niepotrzebną wizytę u mechanika. Argument ograniczania kontaktów także działa na korzyść samochodu w najmie długoterminowym.  Jest to także najprostszy i najtańszy sposób, żeby jeździć nowym autem.  
Za popularną miejską Toyotę Aygo trzeba zapłacić 999 zł na start i co miesiąc 499 zł opłaty abonamentowej przez rok. W opcji wybieramy ubezpieczenie, opony całoroczne lub dodatkowy pakiet kilometrów.  

🚗  Zobacz ofertę Toyoty za 499 zł brutto na mies 🚗

Auto jest nowe, serwis jest w cenie mamy w cenie. Wszystkie ceny podane na www.qarson.pl - są cenami brutto, a to znaczy, że firma (lub osoba prowadząca działalność gospodarczą) może dodatkowo odliczyć od podanej ceny wynajmowanego auta podatek VAT.

Bardzo ważnym aspektem jest dostępność samochodów. Obecna sytuacja wydłuża czas oczekiwania na nowe auto z salonu z kilku tygodni do kolejnych miesięcy. Auta na abonament w Qarsonie dostępne są od ręki. Średni czas oczekiwania na auto - od momentu zaksięgowania opłaty to kilkanaście dni. “Od momentu pierwszego kontaktu do odbioru auta upłynęło tylko 1,5 tygodnia. Auto ozonowane przed wydaniem, co w obecnej sytuacji jest dla mnie bardzo ważne. Obsługa i wydanie auta w Gdańsku na poziomie profesjonalnym” - pisze Pani Nikoleta, która wybrała Renault Captura w abonamencie.

Samochód na abonament możesz bezpiecznie zamówić online, bez wychodzenia z domu. Kontakt z innymi osobami ograniczony jest do minimum - do czasu odbioru samochodu z doradca kontaktuje się z Klientem telefonicznie lub mailowo. 

Ponadto wszystkie auta na abonament od Qarsona są dezynfekowane przed wydaniem. Wykorzystywana jest tu sprawdzona technologia ozonowania. Ozonowanie to jedna z metod dezynfekcji pomieszczeń po kwarantannie. Tu stosuje się ją w samochodach. Wykorzystuje się w tym celu urządzenie, które generuje ozon. To tzw. generator ozonu. Dzięki temu usuwane są nieprzyjemne zapachy, bakterie i wirusy. Generator ozonu ma też funkcje jonizowania powietrza, co jest szczególnie ważne dla alergików. Po użyciu generatora pozostaje wyczuwalny charakterystyczny zapach czystego powietrza, jak po burzy. [4]

Dostawa auta do domu nową uslugą Qarsona
Nowa usługa Qarsona - dostawa auta pod dom

W czasie ograniczonej mobilności i dystansu społecznego, samochód na abonament może dojechać pod Twoje drzwi. Nie musisz więc brać wolnego w pracy na odbiór auta ani jechać do punktu odbioru. Wystarczy wybrać opcję dostawy pod wskazany adres i kierowca przywiezie wybrane auto na lawecie. Auto będzie zdezynfekowane, a wszystkie formalności załatwisz u doradcy - “na swoim podwórku”.

Chcesz wiedzieć więcej? 

Skontaktuj się z doradcą

📧 [email protected]
💬 m.me/QarsonPolska
📞 61 10 10 450

[1],[2]https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/wiecej-chetnych-na-kupno-samochodu-koronawirus-zmienia-rynek/x7n123x
[3]https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/6464639,samochod-koronawirus-polska-kierowca-paliwo.html
[4]https://www.autocentrum.pl/publikacje/porady/ozonowanie-sposob-na-odswiezenie-wnetrza-auta/

🚗 Zobacz także: Dostawa auta pod dom🚗