22.10.2021


Wynajem samochodu na osobę fizyczną - porady Qarsona

Możliwość wzięcia samochodu na firmę to jedna z zalet prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Nie oznacza to jednak, że osoby fizyczne zdane są jedynie na kredyt lub zakup auta za gotówkę. Auta w abonamencie dostępne są również dla osób prywatnych. Jak wygląda wynajem długoterminowy dla osób fizycznych i kto może z niego skorzystać?

Wynajem długoterminowy dla osób fizycznych

Zazwyczaj z wynajmu długoterminowego korzystają przedsiębiorstwa, więc wiele osób nie wie, że auta w abonamencie dostępne są również bez posiadania własnej firmy. Z wynajmu długoterminowego mogą skorzystać wszyscy, zarówno prowadzący działalność gospodarczą, jak i osoby prywatne. Choć wówczas nie skorzystają one z możliwości odliczenia podatku VAT, w dalszym ciągu jest to korzystna metoda finansowania.

Zaletą wynajmu długoterminowego dla osoby prywatnej jest możliwość użytkowania fabrycznie nowego samochodu, dostępnego od ręki. Można dzięki temu uniknąć wieloletniego kredytu czy jednorazowego wydatku na nowy samochód. To także ciekawa alternatywa dla zakupu samochodu używanego, który często wymaga dodatkowych, kosztownych napraw. W abonamencie Qarsona wynajmiesz nowy samochód już za 599 zł brutto miesięcznie. Co ważne, lista samochodów dostępnych dla osób prywatnych jest równie długa, jak dla przedsiębiorców.

Opłata miesięczna – abonament dla osób prywatnych

Wynajem długoterminowy polecany jest szczególnie osobom, które nie chcą przywiązywać się do jednego samochodu na wiele lat. Dzięki temu, że auto po zakończeniu umowy jest oddawane do firmy wynajmującej, miesięczna opłata najmu jest bardzo niska. Rata oparta jest bowiem na utracie wartości samochodu, a nie rzeczywistej wartości pojazdu. Pod tym względem wynajem długoterminowy wypada znacznie korzystniej od klasycznego leasingu zakończonego wykupem.

W miesięcznej opłacie abonamentowej dla osób prywatnych ujętych jest wiele dodatkowych usług. Przeglądy okresowe, naprawy gwarancyjne, rejestracja pojazdu, pakiet kilometrów (10 tys.) – to wszystko jest już wliczone w cenę. Jeśli potrzebujesz większy pakiet kilometrów, ubezpieczenie Qarsona, opony wielosezonowe, pakiet szkodowy lub chcesz, by samochód był dostarczony pod twój dom, możesz skorzystać z dodatkowych opcji dostępnych na stronie Qarsona. Wszystkie opłaty mogą być rozłożone na 12 miesięcy, dzięki czemu elastycznie zaplanujesz wydatki, bez nadwyrężania domowego budżetu.

Wynajem aut na osobę fizyczną - porady Qarsona

Niezbędne formalności

Aby skorzystać z wynajmu samochodu dla osób prywatnych wystarczy przejść podstawową weryfikację, podobnie jak w przypadku zakupów na raty w sklepach RTV/AGD. To wyjątkowo prosty proces, sprawdzający – za zgodą klienta – zdolność płatniczą. Do jej przeprowadzenia wystarczą dane z dowodu osobistego oraz rachunku bankowego. Na podstawie umowy o pracę lub zaświadczeniu o wpływach na konto podejmowana jest decyzja o przyznaniu możliwości finansowania abonamentowego.

Cała procedura weryfikacyjna nie wymaga wizyty w siedzibie Qarsona. Można ją przeprowadzić w pełni online, tuż po wybraniu samochodu oraz pakietu dodatków. Przed weryfikacją warto się upewnić, czy wszystkie zaległości zostały uregulowane. Wpis do bazy BIK, BIG czy KRD jest przeszkodą, która uniemożliwia wzięcie samochodu na abonament. Wystarczy jednak spłacić zobowiązanie, by odzyskać pełną zdolność płatniczą. Dzięki temu, że okres wynajmu w Qarsonie trwa jedynie 12 miesięcy, możesz każdego roku wybierać samochód najlepiej dopasowany do aktualnych potrzeb i możliwości finansowych. To znaczna przewaga nad najmem 2-4 letnim.

Pozostaje jeszcze ustalić miejsce odebrania nowego samochodu. Możesz je odebrać bezpłatnie w salonie dealera danej marki, wskazanego przez Qarsona. Jeśli wolisz odebrać samochód z innego miejsca, wybierz dostawę do wybranego punktu partnerskiego lub dostawę pod własny dom. Obie usługi mogą być rozłożone na 12 miesięcy. Formalności związane z wynajmem długoterminowym samochodu są wyjątkowo proste i nie odbiegają od tych przy zakupie pralki czy telewizora. Nie musisz udawać się do Wydziału Komunikacji, Urzędu Skarbowego lub towarzystwa ubezpieczeniowego. Wszystko załatwisz bezpiecznie online.