16.11.2018Kwestia, która różni nowy i używany samochód, to przede wszystkim cena. Auto z salonu szybko traci na wartości, ale ma też wiele zalet. Czy warto inwestować oszczędności w nowy samochód?


Nowy samochód ma w sobie magnezytm i budzi pożądanie, ale czy opłaca się jego zakup?

Każdy kierowca marzy o nowym samochodzie. Niektórzy doświadczyli pierwszej jazdy w całkowicie nowym samochodzie, ale wielu z nas musiało obejść się smakiem. Najczęściej mamy do czynienia z nowym samochodem podczas wynajmu krótkoterminowego na wakacjach. Przyjemność prowadzenia samochodu zupełnie nowego zostaje w nas na długi tygodnie po powrocie z urlopu. 
Pierwsze skojarzenie z nowym samochodem to bezawaryjność i niestety wysoka cena, nieosiągalna dla zdecydowanej większości kierowców. Nowy samochód, jak każdy sprzęt, to obowiązkowa gwarancja. Na jakiś czas daje Ci spokój i czystą radość z użytkowania. Awaria? Oczywiście, może się zdarzyć, ale umówmy się, nowe samochody nie psują się zbyt często.
Oprócz praktycznych zalet, trzeba również spojrzeć na nowe auto z perspektywy czysto estetycznej. Wymarzony kolor, odpowiednio dobrane wyposażenie - wszystko zrobione tak, aby samochód odpowiadał na Twoje potrzeby. Każdy szczegół to Twoja świadoma decyzja. I nikt Cię nie oszuka. Kiedy wybierasz model z salonu, masz pewność, że dostajesz całkowicie nowy pojazd.

Warto poddać pod dyskusję spadającą wartość nowego auta, aż 50% po zaledwie 3 latach korzystania? Trzeba to brać pod uwagę  jeżeli planujemy sprzedaż naszego nowo zakupionego auta w przyszłości. Spadek wartości samochodu uzależniony jest jest od marki i przebiegu auta. Są marki jak Toyota, które mniej podlegają spadkom wartości. Jest to związane z reputacją producenta i konkretnego modelu jaką sobie wypracował od rozpoczęcia produkcji.
Najczęściek jednak wartość samochodu po 3 latach stanowi od 40 do 52% wartości zakupu.

Kupując samochód używany musisz się liczyć z ewentualnymi wadami, uszkodzeniami i wypadkami w których to auto mógło brać udział. To wszystko niestety można zataić przy sprzedaży używanego samochodu i są firmy, lub osoby prywatne, które wykorzystują niewiedzę i naiwność kupujących. 
Dlatego przy zakupie używanego auta pozostaje jeszcze kwestia ile dodatkowo trzeba bedzie dołożyć do ceny wyjściowej?  Naprawy czy wymiany nie są jednorazowe, a im starsze auto, tym większy problem.  Przy nieostrożnym zakupie usterkownego egzemplarza, ekscytacja związana ze zmianą samochodu szybko może zamienić się w wielkie rozczarowanie. Po jakimś czasie może się okazać, że zbyt często musimy sięgać do portfela by auto nadawało się do bezpieczenej jazdy.

Wydaje się, że znamy już odpowiedź na pytanie czy opłąca się kupić nowy samochód. Wiemy też z jakim ryzykiem wiąże się zakupi samochodu używanego. Jest to loteria w której rzadko się wygrywa.
Skoro ani jedna opcja ani druga nie jest rozwiązaniem idelanym, może warto rozważyć abonament na samochód.
To zdecydowanie bardziej opłacalny sposób na nowy samochód niż inwestowanie wszystkich oszczędności czy kredyt.
Jesteś w dobrym miejscu by to sprawdzić!  Znasz już zalety posiadania nowego auta i dzięki naszej ofercie możesz go mieć na dużo lepszych warunkach. Sprawdź ofertę aut na abonament, wybierz interesujący Cię model i ciesz się komfortem jaki daje nowy samochód. Mamy wiele marek i modeli samochodów dostępnych od ręki.