2.11.2018


Nowy samochód ma pewną unikalną cechę - możesz wybrać jego kolor. Często łączy się to z dopłatą do nowego pojazdu, ale dla niektórych kierowców to, aby auto wyglądało po ich myśli, jest bardzo ważne. A to może oznaczać, że jednak kolor ma znaczenie.

Kupując używany samochód nie mamy za wielu możliwości, jeśli chodzi o wybór wyposażenia jak i koloru - kupujemy, co jest. Dlatego tę możliwość decyzji można uznać za dużą zaletę. Pomimo wolności wyboru Polacy dalej są czarno-biali. Oczywiście na drogach jest coraz bardziej kolorowo i tego nie da się ukryć, jednak statystyki mówią same za siebie: prawie 50% samochodów reprezentuje te dwa podstawowe kolory.

Nie jesteśmy w tym tradycjonalizmie osamotnieni! W całej Europie białe samochody zajmują aż 25% rynku! To oznacza co czwarty samochód! Dla utrzymania kontrastu na europejskich drogach co 5 auto ma czarny kolor. I jak tutaj przekonać kierowców, że przyszłość motoryzacji ma kolorową perspektywę?

Biały, czarny… Mało? Dalej nie jest lepiej, bo w globalnym zestawieniu na podium stoi jeszcze jedna barwa, której daleko od odcieni tęczy. Trzeci najczęściej wybierany przez kierowców na całym świecie kolor karoserii to… szary. To „kolorowe” trio zgarnia ponad połowę globalnego rynku. Może to wynikać albo z małego wyboru, albo z braku odwagi, albo z umiłowania do klasyki. Na szczęście tendencja się zmienia!

Dalsze pozycje na liście dają nadzieję. W większości statystyk pod numerem czwartym pojawia się czerwień. Nareszcie! Kolor czerwony ma swoje markowe konotacje, ale nie można odmówić mu jednego - wyróżnia się na drodze ze względu na moc barwy. Piątkę najczęściej wybieranych lakierów samochodowych zamyka kolor niebieski. Co ciekawe, te pierwsze pięć miejsc jest stałe niezależne od miejsca na ziemi!

Ciekawą rzeczą jest fakt, że pewne marki samochodów „zaklepały” sobie konkretne kolory. Wiąże się to z historią wyścigów samochodowych, w których kraje rozróżniane były właśnie po barwach. Zielony był kolorem Wielkiej Brytanii, niebieska karoseria - Francuzów. Samochody reprezentacji Belgii miały kolor żółty, a Niemców biały. I teraz zagadka: w jakim kolorze były włoskie samochody? Niespodzianka! Na początku to czarny był kolorem włoskim! Szybko się to zmieniło, co teraz już nikogo nie dziwi. Chyba mało kto wyobraża sobie „prawdziwe” Ferrari w innym kolorze niż czerwony.

Zmieniają się czasy i możliwości. Lubisz klasykę? Fantastycznie. Chcesz odważniej? Jesteś w odpowiednim miejscu! W Qarson możesz przebierać w barwach. Mamy szeroką paletę kolorów, dlatego wybierasz samochód dokładnie taki, jaki chcesz! Karoseria też jest pod Twoją kontrolą. Zobacz ofertę Qarsona i sprawdź całą gamę możliwości!