1.12.2018


Wielkość samochodu uzależniona jest od tego, gdzie podróżujesz i w jakim celu. Oczywiście Twoje upodobania też są ważne! Warto jednak zadbać o to, aby samochód był funkcjonalny.

Auto może spełniać wiele zadań, ale czasem musimy wybrać, jakie funkcje są dla nas ważniejsze. Choć, oczywiście, istnieją rozwiązania „pomiędzy”, to skupmy się przez chwilę na samej wielkości samochodu. Producenci wiedzą, że samochód idealny nie istnieje. Zawsze znajdzie się jakieś „ale”. Znają mocne i słabe strony swoich modeli, potrafią podbijać ich zalety, ale również z dystansem patrzeć na wady. Wystarczy przejrzeć spoty reklamowe popularnych marek samochodów! Ciągle jednak trwa polemika: no to w końcu jaki lepiej?

Wady i zalety małych i dużych aut
Mały samochód jest idealny do sprawnego przemieszczania się po mieście

Gdzie sprawdza się mały samochód? Odpowiedź chyba nie zaskoczy nikogo: w mieście! Małe auto potrafi pozytywnie zaskoczyć swoim kompaktowym rozmiarem w miejskiej dżungli. Takie samochody często są dużo bardziej zwrotne, więc sprawnie poruszają się po miejskich drogach. Dużo lepiej radzą sobie też z miejskim koszmarem kierowców, jakim jest parkowanie. Małe auto ma tutaj pole do popisu, bo dużo łatwiej wpasuje się w trudno dostępne i wąskie miejsca. Doceni to każdy kierowca, który kiedykolwiek spędził kilkadziesiąt minut poszukiwaniu odpowiedniego miejsca parkingowego.

W porównaniu z dużymi pojazdami, samochód miejski często ma silnik o małej mocy. Przekłada się to na eksploatowanie pojazdu czy litraż baku, a w konsekwencji - na jego utrzymanie. Nie oznacza to oczywiście, że duży samochód nie może być ekonomiczny! Na koniec coś, co jest kwestią dyskusyjną. Małe, miejskie auta to często wyjątkowy design i styl. Widać to wyraźnie na zagranicznych rynkach. Jaki kraj nasuwa Ci się teraz do głowy?

Przekonujące? Spokojnie, duży samochód też ma dużo do zaoferowania! Na pewno przywołuje jedno ważne skojarzenie: BEZPIECZEŃSTWO. To coś, co charakteryzuje większe pojazdy. Ich bryła sprawia, że mamy poczucie ochrony dla siebie i swoich pasażerów. Nie bez powodu duże samochody są często określane mianem „samochód rodzinny”. Pomieszczą wszystko! Licznych członków rodziny, zabawki, psa, bagaże i zakupy na cały tydzień. Oczywiście funkcja „rodzinna” nie jest jedyna. Prowadzisz biznes? Duży samochód na pewno pomoże Ci w jego prowadzeniu. Wielkie gabaryty i ich transport nie sprawią problemu, a to pozwoli Ci na większą samodzielność.

Pozostaje Ci ocenić, czego potrzebujesz najbardziej! Wiesz już, w której grupie jesteś? Teraz wybierz odpowiedni model i… w drogę!