Jeździmy nim, dbamy o niego, inwestujemy pieniądze. Kiedy jest, nie zastanawiamy się nad jego wartością w naszym życiu. Samochód ma znaczenie dla każdego kierowcy. Dlaczego jest taki ważny?


Pragmatyzm

Są różne powody, dla których kochamy swoje samochody. Jednak na pierwszy plan bezkonkurencyjnie wysuwa się ich praktyczna wartość. Auto to przede wszystkim narzędzie do przemieszczania się. Im pojemniejsze, tym większe daje możliwości swojemu właścicielowi. Choć duże miasta, za względu na korki oraz ekologię, często promują przesiadanie się na komunikację miejską lub inne formy podróżowania, to jednak ciągle zdecydowana większość Polaków dociera do pracy własnym samochodem. Ta bazowa cecha auta wiąże się z jednym magicznym słowem: niezależność. Kierowca nie musi dostosowywać się do rozkładów jazdy, może zaplanować swoją trasę, ale też zmienić ją w trakcie. Do tego odpada czekanie na przystanku (szczególnie nieprzyjemne w deszczowe poranki) czy brak miejsca siedzącego w tramwaju. W samochodzie masz je zawsze zagwarantowane. Właściciele samochodów często wskazują też na wygodę w codziennych obowiązkach. Duże zakupy, które można wrzucić do bagażnika, a nie nosić przez całe miasto, na pewno cieszą bardziej. Samochód to też ogromne udogodnienie dla rodziców. Dzieci nie zawsze chcą współpracować, a podróżowanie z nimi na własnych warunkach rozwiązuje wiele problemów.

Wyznacznik trendów

To nie wszystko. Samochód chyba jako pierwszy stał się ikoną popkultury i wyznacznikiem trendów. Do dziś pełni taką rolę. Dowód? Wielu kierowców uważa, że posiadane auto odzwierciedla nasz status społeczny. To przyjemne uczucie, kiedy nabywamy wymarzony samochód i jesteśmy z niego po prostu dumni. Często za sprawą nowego pojazdu zmieniamy swój wizerunek w oczach innych i… swoich! No i nie oszukujmy się: nowe auto potrafi poprawić humor i dać wiele szczerej radości.

Dekoracja 

Na koniec wisienka na torcie i coś dla wielbicieli ładnych rzeczy. Współczesne samochody są doskonale wykończone, dopracowane w każdym szczególe. Producenci prezentują swoje marki w reklamach jak dzieła sztuki. I trochę tak jest! Wyposażenie, gadżety, tapicerka, kolor karoserii, kształt bryły - to wszystko składa się na całościową ocenę samochodu. Choć staramy się wybierać pod kątem użyteczności, to nikt nie chce jeździć brzydkim autem.

Dlatego tak ważne jest, żeby mieć wybór! Qarson rozumie znaczenie samochodu w Twoim życiu, dlatego w dostępnych modelach znajdziesz wszystko. Użyteczność dopasujesz do swoich potrzeb, wybierzesz odpowiedni kolor i wyposażenie. A kiedy już zasiądziesz za kierownicą, to dobre samopoczucie przyjdzie samo!